laupäev 17. märts

Puud lähevad Pärnusse

05.juuni 17, esmaspäev Prindi artikkel
Puud lähevad Pärnusse

Grupinäitusel „Puud“ osalevad neli kunstnikku, kes seotud puudega esmalt nime kaudu: Eda Lõhmus, Jane Remm, Hando Tamm ja Kristina Tamm. Olete oodatud näituse avamisele 09. juunil kell 17.00.

Näitus käsitleb inimese suhteid metsa ja puudega. Usk metsa pühadusse ja kaitsesse näib eestlaste jaoks olevat säilinud läbi sajandite tänase päevani. Pool Eestimaast on kaetud metsaga, igaühel meist on metsaga kontakt ja oma suhe.

Eestlase jaoks igapäevane harjumus metsas käia ja metsa lähedal elada on maailma kontekstis elitaarne luksus. Kas me aga tegelikult ikka oleme see metsarahvas, kellena armastame end kujutleda?

Tänapäeva linnastunud maailmas on paljud metsast võõrdunud, mets võib noorema põlvkonna jaoks tähendada hoopis hirmu ja ebamugavusi. Ka Eesti metsamaastik on intensiivse raie tulemusena muutumas, pidev majanduskasv tahab metsast tulu võtta. Kaob mets, kaob ka harjumus metsas käia ja metsaga seotud tavad.

"Puu funktsiooniks on alati olnud maha raiutud saada." Joke Schauvliege, Belgia keskkonnaminister

Eda Lõhmus (s. 1978) vaatleb metsaihaluse ning puhtusele ja steriilsusele orienteeritud maailma kokkupuutepunkte ja kokkupõrkeid.
Jane Remm (s. 1978) porteteerib metsa – muutumises olevat elurikast keskkonda ja selle tähendusi inimestele.
Hando Tamm (s. 1980) jälgib maalides puude erinevaid olekuid, funktsioone ja transformatsioone tuha ja kõduni.
Kristina Tamm (s. 1976) jahib inimeste, libaloomade ja ajaloo jälgi metsas.

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27
T–L 11–18Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!