laupäev 17. märts

Vesikas: Räpiloo kangelane võib olla ka vesi

21.aprill 17, reede Prindi artikkel
Vesikas: Räpiloo kangelane võib olla ka vesi

Räpilugude teksid räägivad paljudest asjadest. Ka keskkonnatemaatika pole räpparitele võõras. Seekord on Bioneeril au tutvustada ehk laiematele rahvahulkadele tundmatut artisti, kes on oma esinejanimeks valinud Vesikas.

Vesikas tutvustab ennast nii: "Olen pärit Kadrinast, Lääne-Virumaalt ning räppmuusikaga olen tegelenud ligikaudu 15 aastat. Alates 2006. aastast olen teinud tihedat koostööd teise Kadrinast pärit räppartisti - FOFKINiga. 2013. aastal ilmus meil debüütalbum "Litter", mille andis välja Rakvere plaadifirma LEJAL GENES."

Üksikuid Vesika lugusid võib kuulda ka "Higha Collection" seeria kogumikalbumitelt ning aeg-ajalt kuulda Raadio 2st või Elmarist. 2015. aastal andis Vesikas välja luulekogumiku "Inventuur", mida võib e-raamatuna leida ka enamikest e-raamatukauplustest.

2015. aastal osales Vesikas looga "Spordiminutid" (koos FOFKINiga) "Eesti Spordilaulu" konkursil, kus jõudsin finaali. Sama aasta suve lõpus osalesin looga "Jälle kooli" (koos FASTKga) veel teisel konkursil - "Back2School", kus samuti finaali jõudsin.

2016. lõpus saavutas Vesika lugu "Hapu hais" (koos FOFKINiga) Raadio Sky Plus "Sügishiti" konkursil väärilise 4. koha. Olulisematest üritustest, kus Vesikas on oma räpiloominguga esinenud, võib välja tuua näiteks Tallinn Music Week Festivali, Eesti Hiphop Festivali, Spordiaasta Tähed 2016 galakontserdi ja WHA!? Festivali.

Käesolevast loost räägib autor: "Loo tekst on kirjutatud minu enda poolt ning esialgne versioon sellest valmis juba 2011. aastal, kui tuttav palus mul kooli jaoks luuletuse teha. Hiljem ma täiendasin seda veel natuke ning avaldasin oma luulekogus "Topeltmäng", mis nägi ilmavalgust 2012. aastal. Mõte tekst looks realiseerida tiksus pea kohal pikalt, kuni tuttav produtsent SULEVYO sobiva tausta välja pakkus. Lugu sai salvestatud ning kokku miksitud eelmisel aastal ning jäi seejärel ootama sobivat hetke avaldamiseks. Rahvusvahelisel veepäeval 22. märtsil tekkis selleks ideaalne võimalus. Lugu on plaanitud ka minu ja SULEVYO ühisele albumile, mis loodetavasti näeb ilmavalgust juba käesoleval aastal."

Kuulame siis koos Vesika veeteemalis räppi:

 


Lähemalt saab tutvuda Vesika tegemistega siin

Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!