neljapäev 22. märts

Meresõbra hüpikkool lükkab paadid vette

05.juuni 17, esmaspäev Prindi artikkel
Meresõbra hüpikkool lükkab paadid vette

Täna, 5. juunil alustab Piritalt taas hüpikmerekool „Meresõber“. Suve jooksul liigub mobiilne merekool koos tegijatega kaheksasse Eesti paika nii rannikul kui ka sisemaal. Teist aastat tegutsev merekool annab noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid.

Liikuv merekool annab sadadele huvilistele vahetu kogemuse merel käimisest ja võimaluse tutvuda merega seotud vaba aja veetmise viisidega. Kõiki meresõpru juhendavad oma ala professionaalid ning suurt rõhku pannakse veega seotud spordialade turvalisusele.

Proovida saab nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga sõitmine ja SUP-lauaga sõitmine.

„Kummutame müüdid, nagu oleks merega seotud sport ohtlik, keeruline ning kättesaadav vaid vähestele. Ka ei eelda alade harrastamine aastaid kestvat õpet,“  ütles projekti eestvedaja Indrek Ilves. „Meie projekti mõte on pakkuda noortele võimalust proovida. Kui esimene positiivne kogemus on olemas, siis on seeme mulda pandud,“ ütles ta. „Loodame, et tulevikus toob see juurde nii merega seotud spordialade harrastajaid kui loob eeldused uute klubide tekkeks.

Kui eelmisel aastal osales merekoolis ligi 900 suurt ja väikest meresõpra, siis sel aastal tahavad korraldajad pakkuda võimalust kuni tuhandele soovijale.

Merekooli toimumiskohad, ajakava ja registreerumisvormid leiab www.meresober.ee. Jooksvalt värske info ja fotod on üleval ka Meresõbra Facebooki lehel. Merekooli "Meresõber" koordineerib Eesti Jahtklubide Liit. 

Kingitusena EV100-le loodud "Meresõber" lähtub unistusest, et Eesti 100. sünnipäeva puhul saaks merega suuremaks sõbraks tuhandeid Eesti lapsi ja noori. Selleks seabki merekool end sel suvel sisse mitmetes linnades ning tutvustab lastele ja noortele erinevaid veespordialasid.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!