esmaspäev 19. märts

Riigikogu liikmed kohtusid taastuvenergia sektori esindajatega

18.mai 15, esmaspäev Prindi artikkel
Riigikogu liikmed kohtusid taastuvenergia sektori esindajatega
Riigikogu hoone. Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Eile pärastlõunal toimus Tallinna Elektrijaamas taastuvenergia sektori esindajate kohtumine Riigikogu liikmetega, kus arutati taastuvenergia väljakutseid ja võimalusi Eestis.

Eesti Taastuvenergia Koja korraldatud kohtumisel osalesid Riigikogu majanduskomisjoni ja säästva energia toetusrühma liikmed.

Tallinna Elektrijaama juhataja Andres Taukar tutvustas külalistele biokütusel töötavat elektri ja soojuse koostootmisjaama. Sektori esindajad andsid seejärel Riigikogu liikmetele ülevaate tuule-, päikese-, biokütuste, biogaasi, hüdroenergia ja teiste taastuvate energiaallikatega seotud arengutest ja valupunktidest Eestis.

Riigikogu säästva arengu toetusrühma esimehe Jaanus Marrandi sõnul oli eilne kohtumine vajalik taastuvenergeetika hetkeolukorrast ülevaate saamiseks. „See oli meie jaoks eeltöö, kuna peagi on tulemas menetlusse mitmeid energeetika valdkonda puudutavaid seadusi nagu näiteks elektrituruseadus ja kaugkütteseadus,“ lausus Marrandi.

„Taastuvenergial on Eestis tohutu potentsiaal, ent selle rakendamiseks on taastuvenergia edendajate jaoks väga oluline meie õiguskeskkonna stabiilsus. Sellest sõltub ka investorite valmisolek taastuvenergia sektorisse panustada,“ põhjendas Eesti Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist kohtumise vajalikkust.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!