kolmapäev 17. jaanuar

Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskused ühinevad suureks suviseks külastusmänguks

08.juuni 17, neljapäev Prindi artikkel
Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskused ühinevad suureks suviseks külastusmänguks
Alam- Pedja looduskaitseala mäng

1. juunil, lastekaitsepäeval anti Tartu Raekoja platsil avalöök läbi suve kestvale H2O külastusmängule, kuhu on kaasatud 14 Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskust. Mäng kestab 31. augustini ning mängu lõpus läheb loosimisele üle 30 vinge auhinna.

H2O külastusmäng pakub meelelahutuslikku ja harivat koosolemist. Külastusmängu patroon Mart Noorma rääkis, et mängu läbi saab teada kuidas ja millal tekkis vesi Maa peale? Mis seos on muumial veega? Kas palja
silmaga saab näha maailma kõige väiksemat õistaime? Läbi põneva katse võib jõuda saladuse jälile – kuidas on vee peal võimalik kõndida ning kes teevad seda igapäevaselt? Samuti saab läbi mängu tuttavaks vees elavate või veega seotud kalade, taimede, loomade ja lindudega.

Külastusmängus osalevad: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseum (kuhu alla kuuluvad Tartu Ülikooli kunstumuuseum, tähetorn ning Tartu Ülikooli muuseumi Hullu Teadlase kabinet), RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Luua arboreetum ja püsinäitus „Peipsi järve elu tuba".

Loodussõbralikus Tartu loodusmajas saad teada, kuidas kasutatakse põhja- ja vihmavett ning milliseid vee-elanikke leidub meie akvaariumites, basseinis ja tiigis. Nii suured kui väikesed loodusesõbrad leiavad siit põnevat uudistamist keskkonnasäästliku ehituse, lõunamaiste tarbetaimede, aasta linnu ja palju muu kohta. Sellesuvine väljapanek koos avastusrajaga keskenduvad puudele looduses ja inimese elus.

Kokku üle 2000 euro väärtuses auhindu on välja pannud Eesti Rahvamuuseum, V spaa- ja konverentsihotell, Tartu Terminal, Sajutu seikluspark ja Valmiermuiža restoran Lätimaal, Vudila mängumaa, mängus osalevad külastuskeskused ja veel paljud teised.

Lisainfo mängu kohta: www.kulastusmang.ee ja Facebookis - H2O külastusmängTelli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!