pühapäev 18. märts

Tartu BioBlitzile eluslooduse liike loendama!

05.juuni 17, esmaspäev Prindi artikkel
Tartu BioBlitzile eluslooduse liike loendama!

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi osalema 10. juunil 2017 Tartu BioBlitzil. BioBlitz on üritus, kus kindlas paigas kindla ajaperioodi jooksul tuvastatakse vabatahtlike abiga niipalju looma-, taime- ja seeneliike kui võimalik. Piirkond, kus Tartus eluslooduse liike otsitakse, asub Emajõe-äärsetel rohealadel ning Toomemäel.

Tartu BioBlitzi staap töötab Tartu ülikooli muuseumi ees Toomemäel (Lossi 25) 10. juunil kella 12.00-17.00. Staabis jagatakse osalejatele vaatlusala kaarte, samuti nõuandeid, keda ja mida vaadelda, kuidas liike määrata ning vaatlus registreerida. Vaatluste tegemiseks on vaja kaameraga mobiiltelefoni, nutitelefoni, tahvelarvutit või fotoaparaati. Kuuldud linnu või konnahääled tuleks salvestada. Taimest, putukast või muust eluslooduse esindajast tuleks teha foto.

Täpsemat infot loodusvaatluse tegemiseks ja liikide määramiseks

BioBlitzi lõppedes on osalejad kell 18.15 oodatud tasuta Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimuvale loodusõhtule, kus räägitakse Veljo Runneliga loodushelide salvestamisest. Toimub ka loodusviktoriin ning parimatele on auhinnad välja pannud Linnuvaatleja, Eesti Loodus ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum.

BioBlitz on pärit Ameerika Ühendriikidest. Põhjamaades ja Ida-Euroopas tuntakse seda laadi üritusi vähem. 2016. aastal toimus Tartu loodusfestivali raames Eesti esimene BioBlitz ning loodushuvilised vaatlesid kokku 239 liiki, kõige rohkem linavästrikke, sinikael-parti, kimalaseliike ja raudrohtu.

Tartu BioBlitz kuulub Tartu loodusfestivali programmi. Vaata kava.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!