pühapäev 18. märts

Tamsalu lapsed õppisid peenraid tegema

04.mai 17, neljapäev Prindi artikkel
Tamsalu lapsed õppisid peenraid tegema

Puhta vee teemapark rajas täna koos Tamsalu Gümnaasiumi 2. klassiga peenrad, et tutvustada teraviljaliike ja Eestis aretatud sorte. Tegu on Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja agronoom Heino Laiapea algatusega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Üritusel osalenud koolilapsed õpivad õpetaja Terje Kaldaru klassis ning peavad ennast põllumajanduskallakuga klassiks. Ka Tamsalu Gümnaasiumi direktor Tiina Parmasto pooldab uuendusi ja aktiivõpet. 

Puhta vee teemapargi eestvedaja Priit Adleri sõnul osalevad lapsed ettevõtmises heal meelel ja õpetajad peavad lausa meelde tuletama, et õppimine on ikka nende põhiline töö.

Tammsalu kooli lapsed
Projekti eestvedajate hinnangul on väga oluline tuua loodus ja põllumajandus lastele lähemale. Kõik lapsed peaksid teadma, et raha ei tule seinast ja toit ei tule poest, vaid on saadud raske töö ja vaevaga põllult, laudast ja aasalt ning aiast. 

„Teravili on Eestis oluline põllukultuur ja toiduaine. Paraku ei tee paljud inimesed vahet kaeral, odral, nisul ja rukkil. Et tutvustada teraviljaliike ja Eestis aretatud sorte, on kavas 2017. aasta kevadel rajada 100 teraviljapeenart kaheksa Jõgeval aretatud odra-, kaera-, suvinisu-, herne- ja oasordiga,“ selgitas Puhta vee teemapargi eestvedaja Priit Adler. 

Kel huvi, võivad liituda Facebooki Grupiga „100 teraviljapeenart“.Telli nädalane tasuta kokkuvõte Bioneeri olulisematest uudistest!