esmaspäev 19. märts

Toeta annetusega sõltumatut rohelist kodanikumeediat!

Bioneer kasutab saadud annetusi projektide omafinantseeringuks, kaastöid tegevate vabatahtlike koolitamiseks ja organisatsiooni tegutsemiskuludeks. Bioneer on keskkonnateemasid kajastav kodanikumeedia kanal, mis valmib vabatahtlike kaasabil.

Vaata lisa, mida pakub Bioneer annetajale ja mis me juba ära oleme teinud.

PEIDA LISAINFO

Mida pakub Bioneer annetajale?

Annetused 1 - 99 €

  • Soovi korral nime avaldamist.
  • Võimalust toetada rohelist meediat.
  • Kord aastas tagasisidet tehtu kohta.

Annetused 100 - ... €

  • Soovi korral nime avaldamist.
  • Võimalust toetada rohelist meediat.
  • Kord aastas tagasisidet tehtu kohta.
  • Bioneeri T-särki.

Miks annetada Bioneerile?

Bioneeris on kaasa löönud ligikaudu 200 vabatahtlikku ja avaldatud 18000 artiklit. Vabatahtlike poolt õhinapõhiselt kirjutatud artikleid ilmub Bioneeris igal nädalal.

Loe lisa Bioneeri vabatahtlike kohta.

Loe lisa MTÜ Ökomeedia kohta.

Teadmiseks annetajale:

Eesti maksusüsteem soosib annetuste ja kingituste tegemist avalikes huvides tegutsevatele heategevuslikele organisatsioonidele, kes on kantud valitsuse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja. MTÜ Ökomeedia kuulub sellesse nimekirja.

Annetada võib muidugi ka tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja mitte kuuluvale organisatsioonile, ent siis ei saa eraisik annetust lihtsalt oma maksustatavatest tuludest maha arvata.

See tähendab, et vaid sellesse nimekirja kuuluvale organisatsioonile tehtavad annetused on maksuvabad juriidilistele isikutele.

Annetatud summad saab maha arvata ka eraisik oma maksustatavatest tuludest pärast teisi mahaarvamisi (elatised, koolituskulud, laenuintressid jms) vastavalt deklaratsiooni esitamise korrale.

Eraisikule on mahaarvamiste piirmäär 5% tuludest pärast teisi mahaarvamisi ja annetused deklareeritakse koos tuludega. Kui annetuse saaja on edastanud maksuametile annetaja isikukoodi (tasub märkida nt ülekande kirjelduses), kajastub see eeltäidetud tuludeklaratsioonis; kui mitte, võib maksuamet küsida dokumentaalset tõestust selle annetuse kohta, mis te oma tuludeklaratsiooni kirjutate.

Juriidiline isik peab iga aasta lõpus valima, kas tehtud annetuste puhul arvestab ta piirmäära 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% sama aasta sotsiaalmaksuga maksustatavatest väljamaksetest (palgafondist). Annetused deklareerib annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (TuMs §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. Soovi korral võib sõlmida lepingu, arvet annetuse kohta oleks natuke narr küsida, sel juhul on tegu juba teenuse tunnustega.


Bioneeri annetuskeskkonna loomist toetas KÜSK.

Kysk

Vaata toetajaid

PEIDA TOETAJAD

Katrin, Pille L., Emilie-Auguste J., Meos Holger Kiik, Signe Ankur, Kulno Kesküla, Üllar, Armin Kõomägi, Evelyn Valtin, Andrus Pajumäe, Ulvi Maripuu-Colley, Leili, Kaire Tomson, Signe, Urve Soe, Triin Reitalu, Heli Arak, Siim Kahar, Tiina Vahtras, Eve Soppe, Aveli Kükit, Aveli Kükit, Evelyn Valtin, Meos Holger Kiik, Angela Tõnissaar.

Täname toetajaid!